Ekskursijos po ekonomikos pamokas į banką. Pamoka-ekskursija į banką „Namas, kuriame gyvena pinigai! Nustatyta data ir parinktas bankas agentas draudimo išmokai išmokėti kredito organizacijos UAB „Chuvashcreditprombank“ UAB „Chuvashcreditprombank“ indėlininkams.

Tikslas:įtvirtinti vaikų žinias apie gaminių rūšis; supažindinti su prekių samprata, išmokyti derėtis, paskirstyti vaidmenis; ugdyti norą žaisti kartu.

Žaidimo progresas

Mokytoja kartu su vaikais prisimena, kurioje parduotuvėje jie buvo ekskursijoje.

AT. Taip, buvome parduotuvėje „Gėlės“, kur pirkome sėklas, buvome „Gerosios fėjos“ parduotuvėje. O šiandien atidarysime naują parduotuvę – „Supermarket“. Parduotuvė ką tik pastatyta, prekių joje dar nėra. Reikia atvežti prekes, kad parduotuvė pradėtų dirbti. Kur gauti prekes?

Supraskite vaikus, kad prekes galima pasiimti į gamyklą ar gamyklą.

AT. Koks yra gaminio pavadinimas, kai jis vis dar yra gamykloje? (Gaminiai.) Mokytoja pakviečia vaikus į gamyklą priimti gaminius, supakuoti ir atnešti į parduotuvę. Vaikai rūšiuoja, krauna gaminius į automobilį ir nuveža į parduotuvę. Parduotuvėje pardavėjai vaikai paima gamyklos produkciją, deda į lentynas pagal prekės rūšį.

1 aukštas - gaminiai.

2 aukštas - gamybinės prekės.

Suaugęs žmogus padeda vaikams-pardavėjams išdėstyti, paaiškina, kodėl taip yra.

AT. Parduotuvė pasiruošusi priimti klientus.

„Ekskursija su vaikais į banką“

Tikslas: ant konkretus pavyzdys parodyti vaikams, kas yra bankas, kodėl jis egzistuoja, jo paskirtis; kalbėti apie banko darbuotojų darbą; suprasti, kad būtent bankas yra patikima mūsų saugykla Pinigai; plėsti vaikų žinias apie banką, kaip vieną iš ekonomikos priemonių.

Ekskursijos eiga

Mokytojas informuoja apie ekskursijos temą.

AT. Kas žino, kas yra pinigai? Taip, tai yra priemonės, kuriomis mes įsigyjame reikalingų prekių ir daiktų. Bet mes išleidžiame tam tikrą pinigų sumą, likusieji yra pas mus, galime saugoti, kol vėl prireiks. O kartais nutinka taip, kad norime įsigyti labai brangų daiktą, bet neužtenka pinigų. Taigi mes juos šiek tiek atidedame į šalį, kol gausime reikiamą sumą šiam daiktui nusipirkti. Bet jei šiuos pinigus laikysime namuose, tada jų nebeliks. Norėdami tai padaryti, žmonės sugalvojo namą, kuriame galite laikyti pinigus, ir jiems už tai taip pat bus sumokėta. Kaip Daugiau pinigų parduotuvę šiame name, tuo daugiau už tai mokės papildomai. Šis namas, kuriame laikomi pinigai, vadinamas banku, jame dirba žmonės – banko darbuotojai, bankininkai. Dabar eisime į ekskursiją po banką.

Atvykus į ekskursijos vietą vaikus pasitinka banko darbuotoja. Visą pokalbį su vaikais veda banko darbuotoja (paruošta iš anksto). Vaikai stebi banko darbuotojų atliekamas pinigų operacijas. Banko darbuotojai dovanoja vaikus mokėjimo pavedimai ir kitas formas, paaiškinkite, ką ant jų rašyti. Vaikai dėkoja darbininkams. Mokytojas kartu su vaikais stiprina banko, bankininko, pinigų sąvokas.

Pamoka „Bankininkų mokykla“ (matematika)

Tikslas: nustatyti kiekybinę sąskaitą, sąvokas daugiau, mažiau; suaktyvinti žodžių banką, piniginių vienetų, bankininkas; išmokyti suprasti lėšų svarbą, sumaniai jas naudoti; ugdyti susidomėjimą ekonomika.

Pamokos eiga

AT. Kur mes neseniai važiavome į kelionę? Ką tu matei? Ką naujo ir įdomaus sužinojote? Ar norėtum dirbti banke? Norint ten dirbti, reikia mokytis. Kad bankas dirbtų mūsų grupėje, turime išmokti valdyti šį banką. Manau, kad reikia atidaryti bankininkų mokyklą, kurioje viso to išmoksite. Kiek iš jūsų sutinka mokytis tokioje mokykloje? Na, tada bankininkų mokykla jau gali jus visus priimti.

Vaikai sėdi prie stalų.

AT. Dabar supažindinsiu jus su nauju žodžiu, kurį bankininkai dažniausiai vartoja skaičiuodami pinigus. Tai žodis banknotas. Štai dabar skaičiuosime pinigus, banknotus.

Mokytojas parodo vaikams kortelę su pavaizduotais apskritimais.

AT.Ši kortelė kol kas pakeis mūsų pinigus. Kiek rublių aš tau parodžiau? (Penki.) Taip, aš jums parodžiau kortelę su penkiais apskritimais. O kiek banknotų? Taip, viena sąskaita.

AT. Kiek rublių? Kuri kortelė reiškia daugiau pinigų? Kuris mažesnis? Kiek? Kuri sąskaita didesnė? Mažesnis?

Apskritimai turėtų būti išdėstyti kitokia tvarka: apskritime, kvadrato, trikampio pavidalu. Vaikai mokosi skaičiuoti objektų skaičių skirtingose ​​jų vietose. Toliau seka skaičių taisymo darbas. Mokytojas siūlo ištaisyti įprastoje mokykloje mokinių daromas klaidas.

AT. Puikiai skaičiuoji pinigus, žinai, kas yra kupiūra. O dabar ištaisykime vaikų padarytas klaidas.

Mokytojas siūlo apsvarstyti korteles su pavaizduotais skaičiais ir skaičiaus neatitinkančių daiktų skaičių (skaičius 5, o eglutės 7 ir kt.). Užduotis: pataisykite skaičių, uždarykite jį skaičiumi, kuris atitiktų objektų skaičių. Kita užduotis: uždarykite ne skaičių, o skaičių atitinkantį apskritimų skaičių.

Kaip dažnai turite galimybę apsilankyti Centriniame banke? Bet kas ten turėtų vykti, jei ne mes, ekonominio šališkumo ekskursijų mėgėjai (o projekto „Visiškai kitoks miestas“ ekskursijos yra būtent tokios - mes įpratę suprasti klausimą, iš kur gaunami pinigai). Ir dabar, atrodo, turime tokią galimybę – apsilankyti Neglinnaya 12, didingame pastate, pastatytame 1894 m. Valstybinis bankas Rusijos imperija suprojektavo Konstantinas Michailovičius Bykovskis, papuoštas skulptoriaus Opekušino bareljefais. Bareljefai, kas suprantama, teminiai: daugybė prekybos dievo Merkurijaus atvaizdų ir alegorinių figūrų, simbolizuojančių įvairias ūkio šakas. Šiame pastate visada buvo bankas ir tik bankas. Pasibaigus Rusijos imperijai, bankas buvo pervadintas į SSRS valstybinį banką, išnykus SSRS – Rusijos centriniu banku.

Pakeliui iš metro į Neglinnaya, 12, vaikščiosime Roždestvenka, Kuznetsky Most ir Neglinnaya ir kalbėsime apie Valstybinio banko istoriją, apie komerciniai bankai sandūra, jų bankrotų ir išsigelbėjimų istorija, apie Faberge auksą ir didžiąją valstybinę spekuliaciją, vadinamą Torgsinu. Na, tada eikime į pastatą Centrinis bankas. Iš interjerų nelabai ką pamatysime – praktiškai tik salę, 1929 m. baigtą Žoltovskio. Rusiškoje šventųjų vietoje bankų sistema mes aplankysime, bet, žinoma, nebūsime vedžiojami per visą pastatą - matysime tik nedidelę jo dalį, todėl pats faktas, kad lankėmės šioje labai uždaroje įstaigoje ir įvertinome įėjimo sistemos griežtumą, yra veikiau. smalsu. Tiesą sakant, istoriniame Valstybinio banko pastate mes išsamiai apžvelgsime tik padalinių vidaus parodą, kurioje pristatomos beveik visų rūšių monetos ir banknotai, naudojami Rusijoje nuo 10 amžiaus iki SSRS eros. Pagal šią parodą Centrinio banko muziejaus darbuotojas ves vieną iš trijų ekskursijų: „Rusijos rublis: istorijos etapai“, „Auksas: monetos ir lobiai“ arba „Istorija“. popieriniai pinigai: nuo pirmųjų banknotų iki šiuolaikinių banknotų.

Dėmesio! Jei naudojate širdies stimuliatorių, norėdami patekti į Centrinio banko pastatą be rėmų, su savimi turite turėti atitinkamą pažymą, kad jums jis buvo implantuotas.

Atkreipkite dėmesį, kad tikroji ekskursija po centrinį banką su vietiniu gidu yra nemokama. Jį savo grupei galite organizuoti patys. Ekskursija „Kuznecko tilto bankai + ekskursija pagrindiniame Centrinio banko pastate“ – tai autorinė ekskursija, kurios metu lankomasi Centriniame banke, bet tuo neapsiribojant.

Rusijos imperijos valstybinio banko pastatas toks, koks buvo pastatytas 1894 m
Valstybinio banko aukso sandėliukas, XX amžiaus pradžia


Tokios monetos buvo nukaldintos 10 amžiaus pabaigoje Šv. Vladimiro ir Svjatopolko Prakeiktojo laikais. Po to ilgus šimtmečius, iki Petro I, Rusija savo monetos nekaldino – ji buvo tik štampuojama (persekiojimas ar štampavimas – tai nesunku nustatyti pagal monetos formą, jos kaldinamos tik apvalios)


Sidabro luitas - mokėjimo priemonė XIV a
Kopek Elena Glinskaya


Nukaldinta Petro I moneta Rublis, nukaldintas per trumpą nelaimingųjų valdymo laikotarpį
Petro III laikų moneta – atitinkamai su jo atvaizdu. Kodėl jis norėjo taip save pavaizduoti – be pagražinimų – paslaptis. Palyginti su „karikatūruotų“ Egipto faraono Echnatono atvaizdų paslaptimi
Tokius pinigus išleido Jekaterina II


5 rubliai 1909 m., valdant Aleksandrui I
, RSFSR valstybinio banko bilietas (matyt, tai buvo tie, kurie skriejo nuo estrados lubų)

Proginė moneta, kurios nominali vertė 50 tūkstančių rublių (rinkos vertė - apie 9 mln.), išleista banko 150-mečiui, sverianti 5 kg gryno aukso

O štai du projekto Visiškai kitas miestas draugo – dokumentinio kino kūrėjo Boriso Dvorkino – dokumentiniai filmai apie centrinio banko istoriją

Ši ekskursijos metodinė plėtra skirta vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams. Ekskursija skirta penkiolikos vaikų grupei. Metodologinio tobulinimo metu vaikai prieinama forma susipažįsta su šiuolaikine bankų sistema.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

GOS STIPRUS BIUDŽETAS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOS BENDROSIOS PLĖTROS LOPŠELĖS NR.11, PRIORITETAI ĮGYVENDANT VAIKO FIZINIO LAIDĖJIMO VEIKLUS

SANKT PETERBURGO PETRODVORTSOVO RAJONAS

Metodinis ekskursijos su vyresniosios grupės vaikais plėtojimas šia tema

"Čia bankas"

Kukushkina Irina Vladimirovna

Sankt Peterburgo Petrodvorets rajono GBDOU vaikų darželis Nr. 11

Petrodvorecas

2016 m

Čia yra bankas.

Tikslas:

Pažintinė kelionė į banką.

Užduotys:

  • Supažindinkite vaikus su naujais žodžiais šiuolaikinis gyvenimas ir paaiškinti jų reikšmę
  • Pateikite banko apžvalgą
  • Vaizdinės medžiagos (banko kortelės, taupymo knygelės) pagalba suteikti vaikams idėją, kaip naudotis virtualiais pinigais

Nauji žodžiai:

bankas

banko tarnautojas

banko kortelė

Bankinis aparatas

banko sąskaita

smeigtukas

virtualūs pinigai

vaizdinė medžiaga:

banko kortelė

Taupymo knyga

Preliminarus darbas:

Istorija apie T.V. graikų

Sasha pirmadienį atėjo į mokyklą liūdna. Per pertrauką Zoya ir Andriusha paklausė, kas atsitiko. Sasha sakė, kad vyresnysis brolis Artemka jį labai įžeidė.

- Negali būti! – sušuko Andriuša. – Artemka maloni ir teisinga.

- Ne, įsižeidė! - sušuko Sasha. Berniuką erzino, kad draugai juo nepatikėjo.

„Gerai, nesijaudink, geriau viską papasakoti iš eilės“, – paprašė Zoja.

„Tai atsitiko penktadienį“, – pradėjo Sasha. - Mama išdavė Artemkai banko kortelę, kad jis pats susimokėtų už savo skyrių. Banko kortelė – blizgus plastikinis stačiakampis, kuriuo galima atsiskaityti parduotuvėse arba išsiimti pinigus iš bankomato.

„Aš žinau, o mano tėvai turi banko korteles“, - pertraukė Andriuša.

- Ir mano taip pat, kas čia blogo? Zoja nustebo. „Dabar daug žmonių jais naudojasi.

- Taip, tu klausyk! – sušuko Sasha. – Norint išimti pinigus iš tokios kortelės, reikia žinoti jos slaptažodį – pin kodą. Artemka leido pamatyti savo kortelę, kartu nuėjome prie bankomato ir patikrinome, kaip jis veikia. Tačiau jis kategoriškai atsisakė man pasakyti savo PIN kodą. Sakė, kad tai paslaptis. Ir tai labai gėdinga. Matai, prieš tai, kai su juo pasidalinome visomis paslaptimis, aš pirmasis jam pasakiau, kad netyčia sudaužiau mamos puodelį, kai tai nutiko, o jis man paslapčia pasakė, kokia klasės mergina jam patinka. Dabar jis manimi nepasitiki. Kodėl?

Vaikinai nespėjo baigti, nes suskambo skambutis, o draugai nubėgo į klasę.

Po pamokų, pakeliui namo, Artemka pasakė Sašai:

- Žinai, tavo draugai Andriuša ir Zoja sakė, kad mane įžeidė. Eik su manimi.

Ir jie nuėjo į banką.

- Atidžiai pažiūrėk, Saša, į vyrą prie bankomato. Jis atsistojo taip, kad niekas tiksliai nematytų, kokius skydelio mygtukus jis spaudė, o žmonės eilėje stovėjo kiek toliau nuo jo. Kodėl manote?

„Vyras nenori, kad kas nors matytų jo įvedamą PIN kodą“, – spėjo Sasha. – O, žiūrėk, moteris net skaičius pridengia ranka!

„Taip, – pasakė Artemka, – nes yra vagių, kurie gali sužinoti PIN kodą ir pavogti jūsų banko kortelę. Štai kodėl niekas net slapta negali pasakyti savo PIN kodo, reikia jį išmokti, o lapelį su užrašytu PIN kodu tam atvejui laikyti saugioje vietoje.

„Tai yra, PIN kodas yra paslaptis visiems“, - paaiškino Sasha.

„Teisingai“, – patvirtino Artiomka. – O kai turėsi banko kortelę, turėsi ir savo paslaptį. Bet tikiuosi, kad tai vienintelės paslaptys, kurias turėsime vienas nuo kito, gerai?

- Žinoma, - nusišypsojo Sasha.

Pedagogas: Štai tokia moderni pasaka. Domėjomės pasakomis apie Pelenę, Pūlę batais, bet yra pasakų apie banko korteles, apie virtualius pinigus. Šiandien eisime į banką, bet ne pasigrožėti banko pastatu, o pasižiūrėti, kaip jis atrodo viduje. Pabandysime parodyti kaip veikia bankomatas ir kaip naudotis banko kortele, o tuo pačiu išsiaiškinsime, kam skirtos taupymo knygelės. Tai nėra knygos, kurias reikia skaityti vaikams naktimis.

Ėjimo eiga:

Pedagogas: Priėjome prie banko pastato. Tikriausiai atėjote čia su tėvais išsiimti ar įnešti pinigų (vaikų atsakymai)

Yra daug būdų sutaupyti pinigų. Galite tiesiog paslėpti jį kur nors kambaryje, palaidoti sode arba paprašyti draugo pasilikti jūsų pinigus, kad jų neišleistumėte. Tačiau nė vienas iš šių metodų negali būti laikomas tikrai patikimu. Kambaryje pinigai gali pasimesti tarp daiktų, ypač jei retai tvarkote. Jūsų šuo, manydamas, kad laidojate kaulą sode, gali iškasti jūsų lobį. O draugas gali disponuoti tavo pinigais kaip savais ir visus išleisti.

Bankas yra pinigų saugojimo vieta. Bankas pasilieka jūsų pinigus ir yra pasirengęs jums juos grąžinti bet kuriuo metu, kai jums jų prireiks.

Štai kaip tai veikia. Jūs nurodote bankui laikyti pinigus jūsų asmeninėje sąskaitoje. Sąskaita turi numerį, t.y. skaitinis pavadinimas. Kiekvieno žmogaus santaupos laikomos atskiroje sąskaitoje.

Bet žinote, kad dideli pinigai banke nelaikomi. Banke yra tik tie pinigai, kurie susikaupia per dieną. Šiuos pinigus galima duoti žmogui, jei jų nėra labai daug. Tačiau norint gauti didelis kiekis, tereikia užsisakyti, o po savaitės jau galite atvykti ir gauti.

Dabar bandysime nusiimti pinigus iš sąskaitos. Štai, žiūrėk, yra bankomatas. Ypatingas žmogus pripildo šį aparatą pinigų, O žmonės su banko kortelėmis išima pinigus. Į aparatą įdedu savo kortelę, įvedu pin kodą ir aparatas duoda reikiamą sumą. Arba galite naudoti taupomąją sąskaitą. Bet tada reikia pateikti savo knygą per langą ir žmogus lange, jei turi pasą ir knygą, išduos pinigus. Taip veikia bankas. Ir nereikia slėptis, palaidoti pinigus mieste. Bankas yra šiek tiek panašus į biblioteką, išskyrus tai, kad bibliotekoje saugomos knygos, o banke laikomi pinigai. Turėjome tokią neįprastą ekskursiją, kurios metu šiek tiek sužinojome apie suaugusiųjų gyvenimą.

Tatjana Osipova
Pamokos „Ekskursija į banką“ vyresniems žmonėms santrauka

Abstraktus« Ekskursija į banką»

(vyresnis ikimokyklinis amžius)

Sudaryta:

Osipova Tatjana Sergeevna,

vyresnioji auklėtoja

Miesto Pramoninis. 2018 m

Abstraktus« Ekskursija į banką»

(vyresnio amžiaus grupė. 5-7 metai)

pažinimo sritis

Tikslas: vaikų supažindinimas su darbu stiklainis.

Užduotys:

Švietimo:

1. Suteikite vaikams elementarių idėjų apie darbą stiklainis, apie darbuotojus stiklainis.

2. supažindinti vaikus su naujais žodžiais, kurie randami šiuolaikiniame gyvenime, paaiškinti jų reikšmę,

3. Parodykite vaikams, kaip naudotis banko kortelė, taupomoji knygelė gali naudoti virtualius pinigus.

Švietimo:

1. Įtvirtinti žinias apie elgesio autobuse taisykles kertant važiuojamąją dalį.

2. Patikslinti ir įtvirtinti anksčiau įgytas žinias apie banknotai Oi.

3. Toliau tobulinti dialoginę vaikų kalbą

auklėtojai:

1. Ugdyti atsakomybę, savarankiškumą, gebėjimą laikytis elgesio viešose vietose ir transporte taisyklių.

Žodyno darbas.

Žodyno turtinimas: banko kortelė, Banko darbuotojas, operatorius, bankomatas, paskola, konsultantas.

Žodyno aktyvinimas: pinigai, banknotai,

parengiamieji darbai: Pokalbis — Kam tie pinigai?, nagrinėjant Rusijos ir kitų valstybių pinigus, pažintinis klasė„Įvadas į monetas“, pokalbis Kodėl reikia laikyti pinigus, "Iš kur pinigai", skaitant K. Čukovskio pasaką „Fly Tsokotukha“žiūri animacinį filmuką "Kaip senukas parduoda karvę» , sutinku su bankas apie kelionės laiką.

Metodai ir technikos: pokalbis, pasakojimas, paaiškinimas, nurodymas, klausimai vaikams, stebėjimas, vaizdinės medžiagos rodymas, padrąsinimas

Medžiagos ir įranga: banko kortelė, taupyklė, įranga stiklainis: bankomatas, banko skaitikliai, kabinos ir kt.

Teritorijos integracija: socialinis-komunikacinis, kalbinis, fizinis.

Ekskursijos eiga:

Įžanginė dalis. globėjas: – Vaikinai, prisiminkime, kam žmonėms reikia pinigų?

Vaikai: "Už pinigus galima nusipirkti maisto, drabužių, žaislų, susimokėti už butą, nusipirkti bilietą autobuse." globėjas: "Iš kur žmonės gauna pinigų?"

Vaikų atsakymai: „Jie dirba ir uždirba darbe, kažką parduoda ir už tai gauna pinigų. Taip pat galite juos išsaugoti “ir kt.

globėjas: „Šiandien mes eisime į ekskursija po namus kur gyvena pinigai. Ir šis namas vadinamas bankas. Ar kas nors buvo su savo tėvais bankas? (vaikų atsakymai). Papasakok, ką ten veikė tavo tėvai. (vaikų atsakymai.). Mes su jumis iki bankas važiuojam autobusu. Prisiminkime elgesio kelyje ir autobuse taisykles“

Vaikai: „Pėsčiasis turi eiti šaligatviu, o ten, kur šaligatvio nėra, reikia eiti kelio puse link judančio eismo. Autobuse negalima šaukti ir garsiai kalbėti, jei yra tuščių vietų, reikia atsisėsti, negalima trukdyti kitiems keleiviams “ ir pan.

(Apsirengiame, einame į stotelę, stovime taip, kad netrukdytų keleiviams.).

globėjas: – Vaikinai, kaip manote, kur mes atėjome?

Vaikai: "Į sustojimą".

globėjas: – Kodėl manai, kad tai sustojimas?

Vaikai: „Nes yra ženklas

"autobusų stotelė".

globėjas: „Prisiminkime elgesio autobuse taisykles“.

Vaikų atsakymai.

Valgome su vaikais autobuse iki stotelės. Išlipame iš autobuso, prisimename gatvės kirtimo taisykles. Prieiname prie pastato stiklainis.

Pagrindinė dalis: globėjas: „Su jumis priėjome prie pastato stiklainis. Kiek iš jūsų čia atėjote su savo tėvais? Kodėl tavo tėvai čia atvyko? (vaikų atsakymai). Prisiminkite, mes kalbėjome apie tai, kad pinigai "gimęs" prie specialaus augalo – mėtos. Mūsų šalyje yra tik vienas toks augalas. Iš šios gamyklos pinigai patenka į bankas kur jie saugomi. bankas yra pinigų saugojimo vieta. Žmonės, jie vadinami taupytojais, kurie laikosi banke savo pinigus, bankas pasirengę grąžinti pinigus bet kuriuo iš jų reikalavimų. Šie žmonės turi banko kortelės(rodykite kortelę, mažo dydžio, patogu laikyti. Kiekviena paties banko kortelės. Eime su tavimi bankas

Mes einame į bankas, vestibiulyje. kur jie stovi bankomatai. Pastaba bankomatas.

globėjas: "Kas, jūsų nuomone, jie yra ir kodėl jie čia?"

Su vaikais stebime, kaip žmonės elgiasi bankomatus ir išsiimti pinigus. Vaikai daro išvadą, kad jie reikalingi norint atsiimti pinigus.

globėjas: „Taip, teisingai, šie automobiliai vadinami bankomatai. Su šio pagalba banko kortelę bankomate galite pasiimti savo pinigus. Kiekviena kortelė turi savo slaptažodį ir kodą. Ir kitas asmuo nebegalės išsiimti pinigų iš jūsų sąskaitos. Ir taip pat tokius bankomatai stovėti kai kuriose didelėse parduotuvėse, pašte, ligoninėje – kur žmonėms patogu išsiimti pinigus. Pažiūrėkite, kaip su bankininkystė kortelės, galite išimti pinigus iš savo sąskaitos. (Parodykite vaikams, kaip išimami pinigai iš kortelės). aš einu į bankomatas, įkiškite kortelę į specialią skylutę, įveskite kortelės slaptažodį, įveskite sumą ir gaukite pinigus. Galima ir per bankomatas mokėti už pirkinius parduotuvėje, sumokėti už telefoną ir daug daugiau. Dabar eikime į patį pastatą stiklainis

Įeiname į salę stiklainis.

globėjas: "Kambaryje stiklainis Yra keli salės: viename kambaryje stovi stelažai, už jų sėdi darbininkai stiklainis(operatoriai, į kuriuos lankytojai kreipiasi su kuponais. Čia priimamos taupyklės, Tai yra (parodyti knygą). Taupymo knygelė yra kaip maža knygelė, į kurią negalima įkišti bankomatas, jį priima operatoriai. Taip pat galite iš jo atsiimti pinigus arba už ką nors sumokėti.

Pereiname į kitą salę, kur išduodamos paskolos.

globėjas: – Pažiūrėk, ką tu čia matai?

Vaikai: „Čia salė padalinta į kabinas. Ten yra stalai, už jų sėdi darbininkai. stiklainis. Žmonės prieina prie jų ir susėda prie šių stalų.

globėjas: „Jie čia dirba konsultantai. Kai žmonės neturi pakankamai pinigų ką nors nusipirkti, Pavyzdžiui: butas, baldai, automobilis, kreipiasi bankas, ir bankas skolina jiems pinigų. Tai vadinama paskola. Konsultantai padėti žmonėms surašyti dokumentus šiems pinigams gauti (paskola). Tada aš, žmonės, šią skolą grąžinu dalimis.

Mokytojo pasakojimo procese vaikai stebi darbą konsultantas, operatorius.

globėjas: „Žiūrėk, išskyrus banko darbuotojai, in bankas dar turi sargybinių kurie saugo bankas. Kodėl tu esi reikalingas banko sargai, kaip tu manai?"

Vaikų atsakymai.

globėjas: „Sargyba bankas kad blogi žmonės neįeitų ir nieko nepavogtų“

Baigiamoji dalis: globėjas: „Taigi mūsų ekskursija. Pasakykite, vaikinai, ką naujo sužinojote, kas labiausiai patiko?

Vaikų atsakymai.

globėjas: "Ką bankas ir kam jis skirtas

Vaikai: « Bankas yra namuose kur laikomi pinigai. AT bankas galite pasilikti pinigus, galite pasiskolinti pinigų, jei jums reikia ką nors nusipirkti"

globėjas: „Kokių profesijų žmonės dirba bankas

Vaikų atsakymai.

globėjas: Kaip jūs galite gauti savo pinigus? (banko kortelė, taupomoji knyga). Ir jei staiga neturiu pakankamai pinigų nusipirkti, kur galėčiau juos gauti? (galite susisiekti bankas ir bankas duos paskolą) . Puiku, šiandien daug sužinojote apie bankas. Šįvakar žaisime žaidimą « bankas» O dabar grįžtame į darželį.

Einame į stotelę ir grįžtame į darželį.

Susijusios publikacijos:

Vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams skirto GCD „Ekskursija į tundrą“ santrauka Tikslas ir uždaviniai: ugdyti meilę gamtai, pagarbą aplinkai; išmokti atpažinti medžių pavadinimus pagal lapus; išplėsti.

Vaidmenų žaidimo „Bankas“ santrauka. Tikslas. Ugdyti vaikų gebėjimą žaisti vaidmenų žaidimą „Bankas“ Užduotys. Tobulinti ir turtinti.

Pamokos „12 mėnesių“ santrauka vyresniems vaikams Korekcinės ir edukacinės užduotys Ugdyti foneminės analizės ir sintezės įgūdžius. Taisyklingo oralinio iškvėpimo ugdymas. Vystymas.

Pasivaikščiojimo pamokos „Ekskursija ekologiniu taku“ su vyresniais vaikais santrauka Tikslas: Vaikų supažindinimas su savotišku pasivaikščiojimu – ekskursija po teritoriją darželis, palei ekologinį kelią. Žinių apie.

Metodinis tobulinimas
Tikslas:
Pažintinė kelionė į banką.
Užduotys:
Supažindinkite vaikus su naujais šiuolaikiniame gyvenime randamais žodžiais ir paaiškinkite jų reikšmę.
Pateikite banko apžvalgą.
Vaizdinės medžiagos (banko kortelės) pagalba suteikti vaikams idėją, kaip naudotis virtualiais pinigais.
Nauji žodžiai:
bankas
banko tarnautojas
banko kortelė
Bankinis aparatas
banko sąskaita
negrynaisiais pinigais


vaizdinė medžiaga:
banko kortelė
Bankomatai Asociacijos „Jaunasis ekonomistas“ mokiniams mokytojas instruktuoja apie saugumą, kelių eismo taisyklių laikymąsi ir elgesį ekskursijos metu.
Žinių apibendrinimas pokalbio metu:
mokytojas: Vaikinai, kaip vadinasi mokslas, tiriantis pinigus?
studentai: Numizmatika.
mokytojas: O vieta, kur saugomi pinigai?
studentai: Bankas.
Mokytojas: O kokie bankai yra mūsų kaimo teritorijoje?
studentai: Sberbank, Maskvos pramonės bankas, pašto bankas, Rusijos žemės ūkio bankas.
mokytojas: Šauniai padirbėta. Kodėl žmonės eina į banką?
studentai: Mokėkite įmokas, gaukite pensiją, išimkite pinigus iš kortelės, mokėkite paskolą ...
Mokytojas: O kokie bankai skiriasi?
Švietimo: Emblemos.
Mokiniai priėjo prie didelio pastato, ant kurio žaliomis raidėmis buvo parašyta „Sberbank“.


Stažuotojai pateko į erdvią „Sberbank“ salę. Šios ekskursijos metu banko vadovas supažindina vaikus su banko gyvenimu iš vidaus, su jo struktūra ir pagrindinėmis funkcijomis.
Prižiūrėtojas: Norėdami patekti į eilę, pirmiausia turite eiti prie specialaus automato ir pasiimti bilietą su numeriu. Paėmę bilietą, atsisėskite į kėdę laukiamajame. Po kurio laiko jūsų bilieto numeris pasirodys rezultatų suvestinėje.


Švietimo: O kokios profesijos yra banke?
Prižiūrėtojas: Kasininkai sėdi uždarose kabinose. Jie dirba su grynaisiais. Operacinėje dirba konsultantai, aptarnaujantys privačius, ty asmenys. Be operacinės, yra skyriai darbui juridiniai asmenys. Bankas turi ir kitų patalpų, kuriose dirba įvairių specialybių darbuotojai.
mokytojas: Vaikinai, o jei tu ir aš neturime grynųjų. Kaip ir kuo galite apmokėti kvitus arba papildyti telefono sąskaitą.
Švietimo: plastikinės kortelės, naudojant bankomatus.


Prižiūrėtojas: Irina Vitalievna papasakojo vaikams apie 24 valandų zoną. Lankytojai bet kuriuo patogiu metu gali naudotis bankomato paslauga. Bankomatai leidžia išsiimti pinigus, arba atvirkščiai, papildyti sąskaitą, gauti banko išrašas. Visos operacijos gali būti atliekamos naudojant plastikinę kortelę. Irina Vitalievna supažindino mokinius plastikines korteles. Visi jie vienodo dydžio. Priekinėje pusėje nurodome savininko vardą ir pavardę, kortelės numerį. Kitoje pusėje yra speciali vieta, kur savininkas deda savo parašą. Ten pat yra ir svarbiausias dalykas – magnetinė juostelė, ant kurios užkoduota informacija apie kortelę ir banko sąskaitą. Įdėjus kortelę į bankomatą ar specialų elektroninį įrenginį ši informacija nuskaitoma ir visos piniginės operacijos atliekamos itin greitai. Irina Vitalievna vaikams parodė, kaip į specialų bankomato langą įdedama kortelė, paaiškino, kaip pasirinkti vieną ar kitą operaciją.


Prižiūrėtojas: Visos operacijos banke atliekamos, jei klientai turi asmens dokumentą – pasą. Praktikuojantys pamatė prietaisus, tikrinančius banknotų ir piliečių dokumentų tikrumą.


Švietimo: Kai užaugsime, tapsime „Sberbanker“.
Mokytojas: Stažuotojai suprato, kad banke dirba įvairių profesijų žmonės. Jų darbas visai nenuobodus. Manau, kad žinios, kurias jie įgijo pažvelgę ​​į taupomąją kasą, ateityje jiems pravers dar ne kartą, nes sunku įsivaizduoti šiuolaikinį žmogų be banko...
Dabar, kai stažuotojai pamato „Sberbank“ emblemą, jie sako: „Tai mūsų bankas“.

Jus taip pat sudomins:

Kaip pateikiama individualaus verslininko pajamų socialinei apsaugai pažyma (pavyzdys)?
Kaip patvirtinti IP pajamas? Kartais individualiam verslininkui reikia...
Kaip gauti paskolą su minimaliomis palūkanomis
Vartojimo paskolos yra labai populiarios, nes tokių paskolų dėka ...
Kuriame banke gauti paskolą pelningiau
Standartinės sąlygos, galimas terminas: 13 - 60 mėn Darbo užmokesčio klientas, galimas terminas: 13 -...